„ Moją perspektywą – ZAWÓD!”

W dniach 18-21.02 2018 r. dwie trzyosobowe grupy uczniów klasy II technikum po raz kolejny odwiedziły gościnne mury Akademii Fryzjerskiej Berendowicz & Kublin ( B&K) w Katowicach i Akademii Dekoracji Tortów „Słodka Kreacja” w Policach.

We wnętrzach akademii uczniowie odbyli szkolenia zawodowe u mistrzów grzebienia i cukiernictwa o ugruntowanej, nie tylko krajowej renomie.

Technicy usług fryzjerskich zgłębiali tajniki cięć włosów długich i półdługich, a także zależność doboru fryzury od ilości, struktury i jakości włosów. Program szkolenia przewidywał naukę autorskich technik strzyżenia (a także cieniowania oraz redukcji nadmiernej objętości włosów kręconych). Ćwiczono również wykonywanie „boba” klasycznego, cieniowanego i asymetrycznego, tak popularnego wśród klientów salonów fryzjerskich.

Technicy technologii żywności studiowali    techniki ubijania, barwienia i wykorzystania bitej śmietany w cukiernictwie. Ćwiczyli metody składania, formowania przekładania oraz zdobienia tortów. Szkolili techniki wykrawania napisów i wykonania mas cukrowych do modelowania figurek.

Szkolenia zorganizowano w ramach realizacji projektu „ Moją perspektywą – ZAWÓD!” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 8.6. Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego  2014-2020. W ramach realizacji projektu wszystkim uczestnikom zapewniono transport, nocleg oraz wyżywienie, a po ukończeniu szkoleń młodzież otrzymała zaświadczenia MEN i stosowne certyfikaty.

Nauka w akademiach wymagała skupienia, biegłości zawodowej i sprawności manualnej, ale pobieranie jej w tych miejscach to była prawdziwa przyjemność!