Technik Usług Fryzjerskich

Technik usług fryzjerskich pozwala na prowadzenie kompleksowych usług doradztwa w dziedzinie stylizacji, strzyżeń i pielęgnacji włosów. Podczas cyklu nauczania każdy z uczniów odbywa zajęcia praktyczne w szkole, które umożliwiają zdobycie doświadczenia oraz umiejętności fryzjerskich. Poza zajęciami w pracowni uczniowie poznają tajniki higieny, materiałów fryzjerskich, technologii fryzjerskiej, stylizacji oraz podstaw przedsiębiorczości i organizacji salonu fryzjerskiego.

Szkoła przygotowuje do egzaminu maturalnego i zawodowego. Program nauczania obejmuje przedmioty ogólnokształcące i zawodowe.

Zawód technik usług fryzjerskich jest zawodem szeroko profilowym, umożliwiającym specjalizację pod koniec okresu kształcenia.

Absolwent technikum w tym zawodzie:

• wykona każdą usługę fryzjerską zgodnie z oczekiwaniem klienta
  • doradzi odpowiednią do okazji i typu urody fryzurę
  • zadba o kondycję włosów
  • zna nowatorskie metody wizualizacji wizerunku
  • potrafi zarządzać własnym salonem fryzjerskim
  • zdobędzie wiedzę praktyczną pod okiem zawodowych fryzjerów.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik usług fryzjerskich jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów

2) wykonywania zabiegów chemicznych włosów

3) wykonywania strzyżenia włosów

4) wykonywania stylizacji fryzur

5) wykonywania projektów fryzur.

Uczniowie Technikum Zawodowego Nr 2 mogą uczestniczyć w projektach unijnych, których celem jest podniesienie jakości kształcenia oraz dostosowanie kształconych zawodów do potrzeb rynku pracy. Uczniowie realizujący projekty otrzymują wsparcie z zakresu:

• poradnictwa zawodowego,
  • szkolenia/kursu,
  • stażu w zakładzie pracy.

kliknij na zdjęcie :)))

Zdobycie tytułu technika umożliwia:

• otwarcie własnego zakładu fryzjerskiego
  • pracę w  salonach fryzjerskich
  • pracę w salonach odnowy biologicznej, itp.

Absolwent może kontynuować naukę w szkołach wyższych.