Mechanicy na Politechnice Koszalińskiej

W dniu 14 listopada na Politechnice Koszalińskiej odbyła się  II edycja konferencji skierowanej do inżynierów z Regionu Środkowego Pomorza oraz przyszłych specjalistów. Głównymi sponsorami była firma KOSPEL współpracująca z naszą szkołą i kształcąca mechaników oraz firma KRONOSPAN. Trzecia klasa o kierunku Mechanik Monter Maszyn i Urządzeń z nauczycielem przedmiotów zawodowych miała możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Tematy prelekcji w których uczestniczyli uczniowie: fizyka, matematyka i algorytmy w systemach widzenia maszynowego, przykłady wykorzystania aplikacji rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w branżach przemysłowych i ich wpływ na rozwój przedsiębiorstw oraz druk 3D z metalu inżynieria przyszłości. Dodatkowymi atrakcjami były stanowiska firm z regionu oferujące zatrudnienie młodym absolwentom wraz z gadżetami, które można było nabyć podczas rozmów. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pracę drukarek 3D oraz skorzystać z gogli ukazujących wirtualną rzeczywistość. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w dwóch konkursach: pomiar suwmiarką oraz konkurs wiedzy o firmie KRONOSPAN, w każdym konkursie wygrało dwoje uczniów, otrzymując ciekawe nagrody. Z nowymi informacjami, zdobytym doświadczeniem i uśmiechem na twarzy wyszliśmy z Politechniki Koszalińskiej Wydziału Mechnicznego mieszczącego się przy ul. Racławickiej.

Materiał przygotowała: Małgorzata Szymczak

Kociaki

W naszej szkole z inicjatywy samorządu szkolnego odbyła się  impreza „Kotowania” czyli oficjalnego przyjęcia pierwszaków do społeczności szkolnej. Zabawa była przednia.:))). Klasy pierwsze wraz z nauczycielami brały udział w sześciu konkurencjach: picie mleka, malowanie wąsów, jabłko na sznurku, 3 rzuty piłką do kosza, quiz, zaśpiewanie fragmentu z gazety. Nad punktacją poszczególnych konkurencji czuwała znakomita komisja: p. dyrektor, p. pedagog, nauczyciele. Pierwsze miejsce w rywalizacji zdobyła klasa 1 TZ, drugie klasa 1 asc, a trzecie klasa 1aTZ. Gratulujemy!