Mechanicy na Politechnice Koszalińskiej

W dniu 14 listopada na Politechnice Koszalińskiej odbyła się  II edycja konferencji skierowanej do inżynierów z Regionu Środkowego Pomorza oraz przyszłych specjalistów. Głównymi sponsorami była firma KOSPEL współpracująca z naszą szkołą i kształcąca mechaników oraz firma KRONOSPAN. Trzecia klasa o kierunku Mechanik Monter Maszyn i Urządzeń z nauczycielem przedmiotów zawodowych miała możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Tematy prelekcji w których uczestniczyli uczniowie: fizyka, matematyka i algorytmy w systemach widzenia maszynowego, przykłady wykorzystania aplikacji rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w branżach przemysłowych i ich wpływ na rozwój przedsiębiorstw oraz druk 3D z metalu inżynieria przyszłości. Dodatkowymi atrakcjami były stanowiska firm z regionu oferujące zatrudnienie młodym absolwentom wraz z gadżetami, które można było nabyć podczas rozmów. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć pracę drukarek 3D oraz skorzystać z gogli ukazujących wirtualną rzeczywistość. Młodzież naszej szkoły wzięła udział w dwóch konkursach: pomiar suwmiarką oraz konkurs wiedzy o firmie KRONOSPAN, w każdym konkursie wygrało dwoje uczniów, otrzymując ciekawe nagrody. Z nowymi informacjami, zdobytym doświadczeniem i uśmiechem na twarzy wyszliśmy z Politechniki Koszalińskiej Wydziału Mechnicznego mieszczącego się przy ul. Racławickiej.

Materiał przygotowała: Małgorzata Szymczak