Spotkania online z naukowcami

19 maja 2021 r uczniowie z Technikum Zawodowego nr 2 kształcący się w zawodzie technik technologii żywności oraz ze Szkoły Branżowej nr 2 o profilu cukiernik brali udział w wykładzie przygotowanym przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie w ramach projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda

Do projektu zakwalifikowały się 22 szkoły spośród 280 zgłoszonych szkół  z całej Polski.

Dla uczniów naszej szkoły przeprowadzony był wykład przez
Panią mgr inż. MARZENĘ LENKIEWICZ

 na temat      „Badania mikrobiologiczne żywności”

 

Po zakończeniu wykładu został przeprowadzony QUIZ

Zwycięzcy quiz:

  1. Kacper Ciechowski kl III TZ
  2. Martyna Rosowska kl II TZ
  3. Ola Rutkowska kl I TZ

Zajęcia odbywały się w bardzo miłej atmosferze, o czym świadczy e-mail zwrotny:

 „w imieniu organizatorów i naukowców biorących udział w akcji SCIENCE SOS chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za zaproszenie nas do Pani szkoły i możliwość porozmawiania z uczniami o żywności, jej bezpieczeństwie i zdrowym odżywianiu. Jesteśmy wdzięczni za Pani zaangażowanie i pozytywny odbiór uczniów”. Dla trójki najlepszych przyznano nagrody.

                                                                    (R. Wronkowska, J. Hałasa, A. Kopeć).