Projekt Erasmus + pt. „Ratuj życie”

W dniach 22.04. – 27.04.2024r. uczniowie klas II s oraz II cw dzięki współpracy z Hufcem Pracy w Koszalinie wzięli udział w projekcie Erasmus + pt. „Ratuj życie” . Projekt został zorganizowany w Rejonowym Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Nosowie, gdzie udział wzięła młodzież z trzech krajów: Rumunii, Włoch oraz Polski. Zajęcia projektowe dotyczyły nabycia umiejętności ratowania życia w sytuacjach nagłych wypadków, wystąpienia problemów ze zdrowiem oraz innych nieprzewidzianych wydarzeń. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, jak istotne dla ratowania życia są wiedza i trening w zakresie pomocy przedmedycznej oraz wypracowanie właściwych postaw i relacji. Dodatkowo dla uczestników zorganizowano spływ kajakowy, pokaz gaszenia pożaru przez ochotniczą straż pożarną oraz pokaz ratowania życia w warunkach wodnych.  

Autor tekstu: Dobrogniewa Stachowiak