Dnia 7 maja br. rozpoczęła się Matura 2024, która w naszej szkole potrwa do 15 maja. 

Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczął się obowiązkowy egzamin maturalny z języka polskiego, który w nowej formule potrwa 240 minut, a składa się z trzech części: języka polskiego w użyciu, testu historycznoliterackiego oraz wypracowania. Maturę z języka polskiego uczniowie muszą zaliczyć na poziomie min. 30%. 

W środę maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym, który potrwa 180 minut. Aby zdać maturę z matematyki wystarczy 30 % możliwych do zdobycia punktów.  

W czwartek rano odbędzie się egzamin z języka angielskiego, na poziomie podstawowym, który jest obok języka polskiego i matematyki obowiązkowym dla maturzystów. Potrwa 120 minut, by zdać egzamin z języka angielskiego wystarczy 30 % możliwych do zdobycia punktów.  

Sesja ustnych egzaminów maturalnych odbędzie się w dniach 13-15 maja br. Egzaminy przeprowadzane będą według harmonogramów ustalanych przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego ZS8. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna 9 lipca ogłosi wyniki tegorocznych matur. Tego dnia maturzyści poznają również swoje indywidualne wyniki, które zostaną opublikowane online w systemie ZIU o godzinie 8:30. 

Matura to ogromny stres dla młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłość. Od wyniku egzaminu dojrzałości zależy to, która szkoła wyższa będzie dla zdających dostępna. Emocje są więc ogromne. Otuchy maturzyście na pewno dadzą ciepłe i szczere słowa. Zatem życzymy maturzystom jasnego i otwartego umysłu, lekkiego pióra, kreatywnego wykorzystania wiedzy, głowy pełnej pomysłów, a także wiary w siebie, opanowania stresu i… szczęścia – słowem

POWODZENIA NA MATURZE!