Szkolny Mistrz Ortografii

Dnia 29.05.24 r odbył się konkurs o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Do walki o zaszczytne miano znawcy zasad polskiej pisowni i umiejętności poprawnego zapisu, przystąpili najlepsi uczniowie z klas technikum i szkoły branżowej. Przyszło im się zmierzyć z niezbyt długim, ale dość trudnym tekstem o przeżyciach rodzeństwa, Helenki i Huberta, w czasie wakacji. 

Zmagania uczestników konkursu poprzedziły eliminacje klasowe, co zapewniło wysoki poziom rywalizacji.  

W tym samym dniu uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe pisząc dyktando z języka angielskiego o tematyce motoryzacyjnej ,,Driving in Britain”. Ostatecznie, lista zwycięzców dyktanda z języka polskiego
i języka angielskiego, wygląda następująco: 

Język polski:  

I miejsce – Aleksandra Kardasz kl. 2 s, 

II miejsce – Sofiia Bobrokova kl. 1 TUF 

III miejsce – Patrycja Siudzińska 1 TUF 

Język angielski:  

I miejsce – Dominik Grzebieniak kl. 1 bWZ 

II miejsce – Sofiia Bobrokova kl. 1 TUF 

III miejsce – Mikołaj Karpiński kl. 1 bWZ  

Serdecznie gratulujemy!!!