Wycieczka zawodoznawcza:

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA DO POZNANIA

W dniu 2 października 2014r. odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Poznania, w której uczestniczyło 40 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej w zawodzie piekarz i cukiernik raz technikum technologii żywienia. Opiekunami wycieczki byli: Agata Majcher, Aleksandra Dudek i Barbara Wysocka.
Głównym celem wycieczki było zwiedzenie ekspozycji targów Polagra-Food i uczestniczenie w warsztatach cukierniczych ipiekarskich. Młodzież miała okazję obejrzeć mistrzowskie pokazy sztuki cukierniczej oraz brać udział w degustacjach przygotowywanych na ich oczach potraw. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz tworzenia dekoracji z karmelu.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili również Stare Miasto w Poznaniu, gdzie obejrzeli najciekawsze zabytki związane z historią Polski.
Późnym wieczorem młodzież zmęczona ale zadowolona  i bogatsza o nowe doświadczenia wróciła do Koszalina.

Opracowanie: mgr Agata Majcher

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA

Dnia 02 października odbyła się wycieczka zawodoznawcza dla grupy 36 uczniów naszej szkoły, na ,,Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych" odbywających się w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA-TECH, które stanowią arenę najważniejszego spotkania branży piekarskiej i cukierniczej. Uczniowie klasy II a w, kształcących się w zawodzie piekarz, uczniowie klasy II C+M uczących się w zawodzie cukiernik i klasy II technik technologii żywności pod opieką przewodnika zapoznali się z nowoczesnymi formami technologii spożywczych z krajów wystawienniczych. Ekspozycja targów POLAGRA - TECH podzielona była na tematyczne salony. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy cukiernicze pracy w karmelu. Uczniowie porównywali prezentowane wyposażenie wykorzystywane przy produkcji cukierniczej i piekarskiej z maszynami, z którymi mają do czynienia podczas praktycznej nauki zawodu. Kolejnym etapem wycieczki było zapoznanie się z formą zabudowy z XVI wieku i XVIII Poznania. Po zjedzonym obiedzie w dobrych humorach i z nowym bagażem doświadczeń i wiedzy miał miejsce powrót do Koszalina.

Opracowanie: mgr Aleksandra Dudek