Akcja Żonkil:

Do programu Pola Nadziei (Akcja Żonkil) włączyła się klasa 1 fryzjer. W dniu 15 października uczniowie tej klasy zasadzili  cebulki żonkili w szkolnym ogrodzie. Do akcji włączył się również Samorząd Szkolny, który zakupił 45 cebulek.  Wiosną zakwitną żółte żonkile, które młodzież naszej szkoły rozda za datki na hospicjum.

Pola Nadziei (Akcja Żonkil) to program stworzony 57 lat temu, pomagający chorym na raka. Akcja ta przypominać ma nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie choroby. Co roku - w okolicy 4 października (Międzynarodowy Dzień Opieki Hospicyjnej), tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile: przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi na tę chorobę. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywa się szeroko zakrojona akcja, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby lokalnych hospicjów, oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

Żonkil jest kwiatem bardzo delikatnym, tak delikatnym jak życie, które chroni się w hospicjum. Dlatego ofiarodawcy otrzymują za swoje "serce"- kwiat żonkila.

Opracowanie: mgr Joanna Hałasa