Główna | Wydarzenia w życiu szkoły

Festiwal Nauki:

W czwartek (29.09) uczniowie kl. 2 tz brali udział w XVI Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki na Politechnice Koszalińskiej.

Najpierw uczestniczyliśmy w wykładzie profesora  Wojciecha Kacalaka „Biomimetyka i technika – rozwój i przyszłość cywilizacji”.  Profesor opowiadał o zastosowaniach naturalnych procesów i budowy organizmów, ich wytworów w technice. Barwne zdjęcia z podróży do wschodniej Azji ubarwiły wypowiedź.

Kolejno poznaliśmy maszyny pakujące próżniowo, a potem w pracowni analiz badaliśmy daltonizm węchowy. Był to jeden z elementów poznania wrażliwości sensorycznej człowieka. Zajęcia przygotowała p. S. Mierzejewska.

To wszystko to sok jabłkowy, a każdy inny.

A teraz smakujemy.

Trudne zadanie.

Zafałszowania żywności sprawdzaliśmy w pracowni biochemii.

Ciekawe ćwiczenie z komentarzem p. B. Erlichowskiej.

W bibliotece braliśmy udział w konkursie o Henryku Sienkiewiczu.

Oczywiście były nagrody.

Później skorzystaliśmy z usług przewozowych Politechniki, by poznać Wydział Humanistyczny na ul. Kwiatkowskiego.

Zmagania z językiem angielskim w piosence do łatwych też nie należały.

Przygotowała, opisała i poprowadziła: mgr Joanna Hałasa