Dzień języków obcych rok 2014/2015:

FINAŁ DNI  JĘZYKÓW OBCYCH w ZS NR 8 W KOSZALINIE

Dnia 25 maja 2015r. odbył się w Zespole Szkół nr 8 w Koszalinie finał DNI JĘZYKÓW OBCYCH . W konkursie udział wzięły klasy I, II i III technikum zawodowego naszej szkoły oraz goście z poza, tj. Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie i Zespół Szkół nr 9 w Koszalinie. Uczestnictwo obu placówek rozpoczęło współpracę międzyszkolną.

Obchody DNI JĘZYKÓW OBCYCH rozpoczęły się, jak co roku, już w grudniu DNIEM JĘZYKA NIEMIECKIEGO pt. Weihnachtenaufdeutsch czyli Boże Narodzenie po niemiecku. Miał on charakter spotkania przedświątecznego, na którym uczniowie przedstawiali prezentacje nt. Świąt Bożego Narodzenia, rozwiązywali quiz tematyczny, prezentowali własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, degustowali typowe świąteczne wypieki oraz śpiewali niemieckie kolędy.

20 maja bieżącego roku czteroosobowe drużyny reprezentujące klasy technikum oraz przybyłych gości rozwiązywali pisemny Test wiedzy o krajach niemiecko – i anglojęzycznych

W finale udział wzięło 5 drużyn w  konkursie wiedzy o krajach niemiecko- i anglojęzycznych: „Co wiesz na temat…” składającym się ze   120    pytań. Następnie klasy reprezentowały występy „Mini playback show”, wzięły udział w konkurencji „Scenki rodzajowe”, w której zainscenizowały wybrane scenki z życia codziennego w języku angielskim i niemieckim oraz zademonstrowały prezentacje multimedialne dotyczące ciekawostek z krajów niemiecko- i anglojęzycznych.

Konkurencję wygrali uczniowie Zespołu Szkół nr 9. Drugie miejsce zajęła szkoła CKR w Boninie. Nasi uczniowie pomimo starań zajęli 3 ostatnie miejsca.

Wszyscy nie tylko bardzo dobrze się bawili ale również poszerzyli swoją wiedzę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Organizatorzy: Agata Majcher, Joanna Gralińska, Urszula Popławska