Główna | Wydarzenia w życiu szkoły

Konkurs cukierniczy:

Konkurs cukierniczy „Nie tylko cukiernicy zdobią pierniki” – grudzień 2016 rok

W konkursie wzięło udział 11 klas z Zespołu Szkół Nr 8 w Koszalinie nie tylko z klas spożywczych, ale wśród uczestników byli między innymi przyszli sprzedawcy, mechanicy, stolarze, fryzjerzy.

Uczniowie przygotowali własnoręcznie pierniki w domu, na zajęciach praktycznych lub w szkole.
Już od rana 08.12.2016 roku w szkole panowała świąteczna atmosfera: pachniało piernikami, słychać było kolędy. W pracowni technologii żywności uczniowie  rywalizowali w dekorowaniu  świątecznych pierników.

Wszyscy  w wielkim skupieniu przystąpili do pracy. Z upływem czasu na stołach pojawiało się coraz więcej pięknie ozdobionych piernikowych choinek, dzwonków, gwiazdek i kolorowych bombek.

Celem konkursu było:

• stworzenie uczniom możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie zdobnictwa cukierniczego,

• kształcenie umiejętności manualnych uczniów w wykonywaniu dekoracji wyrobów,

• zastosowanie poznanych wiadomości teoretycznych w praktyce,

• kształcenie umiejętności samodzielnej pracy,

• kształtowanie nawyków estetycznego wykonywania prac,

• pobudzanie i motywowanie do aktywności zawodowej,

• integracja uczniów w zespołach klasowych i na forum ogólnoszkolnym.

Po dwóch godzinach pracy można było podziwiać efekty pracy uczestników konkursu.

Wszystkie wykonane wyroby prezentowały się okazale – wyczarowane ozdoby z lukru, czekolady i kolorowych posypek nadały magicznego blasku pierniczkom.

Komisja  oceniająca efekty pracy uczniów miała wielki problem z wyborem tych najładniejszych.

Przy ocenie prac brano pod uwagę:

• pomysł wzoru piernika

• dobór elementów dekoracyjnych

• estetykę wykonania pracy

• sposób prezentacji pracy

Po burzliwych dyskusjach zdecydowano że,  wśród zaprezentowanych prac w kategorii prezentacja klasy  wyróżniono pierniki  wykonane przez uczniów z klas:

III TZ

I TZ

III AW

W kategorii indywidualnej komisji najbardziej spodobały się prace wykonane przez:

Martę Góral z klasy II TZ

Weronikę Topolską  z klasy III TZ

Wiktorię Krauze z klasy I TZ

Wykonane ozdoby uczniowie samodzielnie zawieszali na pachnącej lasem szkolnej choince, przybranej szyszkami i suszonymi pomarańczami.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy  za udział!

organizatorzy: Adam Kopeć, Zofia Manowiec, Zuzanna Wilk