Główna | Wydarzenia w życiu szkoły

Mikołajkowy prezent:

„Mikołajkowy prezent dla seniora” to akcja Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 8 w Koszalinie.  Obdarowanymi zostali pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Koszalinie.

W dniu 2 grudnia na ręce podopiecznych DPS-u uczennice ZS nr 8 w Koszalinie złożyły dary w postaci słodkiego poczęstunku – czekoladek, ciastek, kaw, herbat oraz płyt z muzyką relaksacyjną i świąteczną. Prezenty umilą czas spotkań pensjonariuszy, szczególnie teraz w okresie okołoświątecznym. Pamięć o sąsiadach nie zanika, gdyż jest to już kolejna taka akcja zorganizowana przez tą szkołę.

Spotkanie odbyło się w bardzo ciepłej atmosferze. Seniorzy czekali na wspólne rozmowy. Kilka chwil przy herbacie upłynęło bardzo szybko. Podziękowania i wdzięczność za prezenty płynęły z ust podopiecznych  i p. Dyrektor DPS  dla wszystkich uczniów i pracowników Zespołu Szkół nr8 w Koszalinie za tak szlachetny gest. „Tak niewiele, a może znaczyć aż tyle”.

Opiekunowie:

Szkolnego Koła Wolontariatu: mgr Iwona Nissel