Mniej złomu:

„Mniej złomu w domu”

W  dniu 19.04 (piątek)  na boisku Zespołu Szkół nr 8 im. T. Kościuszki w Koszalinie grupa ekologiczna „Zieloni” wraz z opiekunem Joanną Hałasą  zbierali elektoodpady w ramach ogólnopolskiego konkursu „Świadomy wie, co robić z ZSEE” – etap II „Mniej złomu w domu” organizowanego przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Warszawie. Uczniowie zaprosili
do wiosennych porządków mieszkańców osiedla „Morskie”. Współpracy podjęła się Spółdzielnia mieszkaniowa „Na Skarpie”. Pogoda dopisała. W ciągu sześciu godzin zbiórki pojemnik napełnił się po brzegi głównie starym sprzętem audiowizualnym, za co można było otrzymać prezent niespodziankę tj. kwiatek na balkon czy do ogrodu, zaproszenie do zwiedzania ogrodów tematycznych „Horulus”, przewodnik turystyczny, mapę regionu czy zestaw edukacyjny dla dzieci o tematyce ekologicznej.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie dostarczyło pusty pojemnik, a zabrało pojemnik pełen elektroodpadów,  które ulegną recyklingowi. Zbliża się Dzień Ziemi, może warto coś dla niej zrobić?

Joanna Hałasa
Opiekun