Musical "Cień":

W dniu 15 czerwca  2012 r. w naszej szkole został wystawiony musical „Cień”.

Autorką musicalu jest Klaudia Wingert uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego, klasy II o profilu humanistyczno-dziennikarskim. Sztuka powstała pod opieką Pani Anny Pałęgi, wychowawczyni uczennicy. Całe przedsięwzięcie było przygotowane bardzo profesjonalnie, z dużym rozmachem i przy zaangażowaniu wielu osób.

Na widowni zasiedli znakomici goście oraz młodzież z dwóch szkół (Zespół Szkół Nr 8 i II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego).
Sztuka porusza bardzo trudne tematy, z którymi zmaga się młoda dziewczyna: choroba w rodzinie, brak zrozumienia i zainteresowania ze strony najbliższych, odrzucenie, zawód miłosny, a w konsekwencji śmierć. Przesłaniem całości jest ukazanie jak wielką wartością jest ludzkie życie bo przecież targnięcie się na własne istnienie to najgłupszy z możliwych sposób rozwiązania swoich problemów. Bardzo istotne jest to, że wszystkie te treści poruszają ludzie młodzi i kierują je do swoich rówieśników.  Pomocy szukajmy w najbliższym otoczeniu.
Na zakończenie imprezy w imieniu Pani Dyrektor, wystąpiła Pani pedagog Joanna May dziękując za wspaniale przygotowany spektakl.  Podsumowując całość podkreśliła jak bardzo cieszymy się, że mogliśmy gościć młodzież z II LO w Koszalinie, jesteśmy pod dużym wrażeniem wystawionego spektaklu i organizacji całego przedsięwzięcia. „My” jako szkoła jesteśmy otwarci na młodzież, cieszymy się kiedy młodzież się u nas realizuje, kiedy możemy obserwować jak pięknie rozkwitają młode talenty. Nasza uczennica Weronika Domaradzka z klasy I Technikum Fryzjerskiego brała udział w przedstawieniu. Jej głos mogliśmy usłyszeć w wielu wzruszających melodiach.