Prelekcja - zapobieganie cukrzycy:

W dniu 18.11.2013 r. ( poniedziałek ) w ramach relacji programu zdrowotnego "Zdrowo jeść, zdrowym być, zdrowo żyć" odbyły się pomiary poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego krwi dla zainteresowanych uczniów i pracowników szkoły pod hasłem "Zapobieganie cukrzycy". Pod tym samym hasłem zaproszona prelegentka w osobie p. Zofii K. poprowadziła prelekcję o właściwych nawykach żywieniowych oraz problemach wynikających z cukrzycy dla uczniów   kl. 1as, 2 tf i4 tf. Młodzież zadawała dużą liczbę pytań.

To była już kolejna akcja prozdrowotna i dobrze przyjęta wśród uczniów. Wiedzą i umiejętnościami podzieliła się pielęgniarka pracująca w promocji zdrowia Przychodni MSWiA w Koszalinie. W prowadzeniu badań pomogły 2 koleżanki z tej samej placówki oraz nasza szkolna pielęgniarka p. Margareta W, za co serdecznie dziękujemy

Organizacja : Joanna Hałasa i Aleksandra Dudek