Wycieczka do Poznania:

WYCIECZKA EDUKACYJNO – ZAWODOZNAWCZA
POZNAŃ   2012

11 października 2012 roku grupa 37 uczniów naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Poznania.

Młodzież pod opieką: Dominiki Majkowskiej, Zuzanny Wilk, Katarzyny Jędrocha-Zalewskiej oraz Zdzisława Piwońskiego uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych i zawodoznawczych, związanych z wybranym przez siebie kierunkiem kształcenia.

Podczas Międzynarodowych Targów Technologii Spożywczych Polagra-Tech i Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, przyszli cukiernicy i piekarze mogli obserwować mistrzów branży, którzy prezentowali swój kunszt oraz udzielali praktycznych wskazówek w zakresie przygotowania różnych rodzajów pieczywa, ciast, tortów, wyrobów z karmelu i czekolady oraz deserów lodowych. Tematyczna wyspa – „Sklepy – świeży wymiar odpieku pieczywa” zaprezentowała zwiedzającym nowoczesny system, tzw. odpieku wizualnego. Uczniowie zwiedzili również: Salon Wyrobów Spożywczych i Napojów, z bogatą ekspozycją produktów spożywczych, Salon Win i Alkoholi, miejsce prezentacji i degustacji szerokiej oferty przemysłu winiarskiego, a także Salon Wyposażenia Sklepów, przestrzeń prezentacji nowoczesnych rozwiązań dla handlu.

W tym czasie grupa uczniów z klasy sprzedawca odwiedziła Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu – „Stary Browar”, gdzie w ramach zajęć praktycznych zapoznała się z niezwykle bogatą ofertą sklepów oraz odbyła ćwiczenia praktyczne, dotyczące przyporządkowania wybranym punktom sprzedaży detalicznej odpowiedniej metody i formy sprzedaży.

W trakcie wycieczki znalazł się także czas, aby zwiedzić Stare Miasto w Poznaniu. Podczas spaceru uczniowie poznali piastowską i późniejszą historią Wielkopolan, podziwiali Ratusz, Kościół Podominikański, Kościół Katarzynek i Bazylikę Farna. Niezapomniane wrażenie pozostawił też widok na Ostrów Tumski ze Śródką, poznańską Maltę oraz Stadion Miejski, który w czerwcu tego roku był areną rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Pomimo napiętego planu i tak krótkiego czasu, młodzież, choć zmęczona, wróciła do domów zadowolona i pełna wrażeń.

Podziękowania za to składamy naszej Pani Dyrektor mgr Elżbiecie Mielnikiewicz, dzięki której nasi uczniowie kolejny raz mogli skorzystać z ciekawej i nietuzinkowej formy zajęć edukacyjnych.

Opracowanie: Dominika Majkowska