"Dzień wody":

Światowy Dzień Wody przypada na 22 marca. O konieczności dbania o zasoby wodne na świecie nikogo nie trzeba przekonywać.
Uczniowie ZS 8 w Koszalinie przygotowali na ten dzień prezentacje graficzne  i multimedialne o wodzie w środowisku i jej znaczeniu w życiu. Po krótkim omówieniu wybranej prezentacji uczniowie dowiedzieli się,  jak oszczędzać wodę w gospodarstwach domowych. Następnie przystąpili do wykonania prac wielkoformatowych w formie konkursu plastycznego „Woda w środowisku”. Sześć drużyn rywalizowało o nagrody i upominki ufundowane przez Wydział  Gospodarki i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Koszalinie. Malowanie farbami w sprayu stanowiło nowe doświadczenie dla uczniów. Pogoda sprzyjała, atmosfera rywalizacji, wsparcie Dyrekcji, dobra organizacja i miejsce szkolnego atrium sprawiły, że praca była przyjemnością. Na koniec uczniowie omówili swe prace i czekali na wyniki. Nagrody wręczała p. Kierownik  Wydział  Gospodarki i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Koszalinie dla: Sandry Karczewskiej i Pauliny Bober z kl. 2 a sprzedawca, a pozostałym uczestnikom wyróżnienia. Zobaczcie sami!

Imprezę przygotowała Joanna Hałasa
– opiekun Koła Edukacji Ekologicznej