Spotkania profilaktyczne

Dnia 10.04.2024r. uczestnicy uczniowie ZS8 wzięli udział w zajęciach dotyczących profilaktyki uzależnień. Celem przedsięwzięcia było podjęcie z młodzieżą rozmowy na temat środków uzależniających i ich wpływu oraz skutków ich spożywania.
Uczestnicy mówili, jak można spędzić czas w sposób ciekawy, pełen dobrych emocji, dających satysfakcję, niekoniecznie wykorzystując do tego używki. Zamierzonym efektem przeprowadzonych działań było
uświadomienie młodym ludziom ich własnych postaw wobec środków uzależniających,
wskazywanie na szkodliwość używek oraz ukazywanie zagrożeń, jakie wynikają z uzależnienia,
a także kształtowanie postawy asertywności. Spotkania prowadzone były w ciekawy sposób,
angażujący młodzież do działania i dyskusji oraz z wykorzystaniem aktywnych i nowoczesnych metod. Powyższa inicjatywa została przeprowadzona w ramach programu „Życie jest przede mną”.

Autor tekstu i zdjęć: Paulina Sołtys – Sypek