Dzień bezpiecznego Internetu

Luty miesiącem Bezpiecznego Internetu dlatego 6 lutego 2018 r.,  w Dniu Bezpiecznego Internetu – dniu otwartym dla rodziców w naszej szkole powstał punkt informacyjny dotyczący bezpiecznego korzystania z sieci internetowej.

Rodzice posłuchali prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie, otrzymali naklejki oraz ulotki o bezpieczeństwie w sieci. Każdy w szkole (uczeń, nauczyciel, rodzic) mógł skorzystać z punktu informacyjnego, na którym były udostępnione m.in. materiały wykonane przez uczniów, plakaty, książeczki.

Uczniowie nabyli nową wiedzę i odtworzyli wcześniej nabytą, odnośnie praw autorskich, ochrony wizerunku, zasad netykiety i wielu innych. Na godzinie wychowawczej wraz z wychowawcą stworzyli prace, które stały się szkolną encyklopedią wiedzy na temat bezpiecznego użytkowania internetu. Zaangażowanie uczniów zostało nagrodzone.

Gratulujemy.