Dzień otwarty w naszej szkole

Działo się na Morskiej w ZS8 w Koszalinie. Przede wszystkim zdrowie. Pielęgniarki z PWSZ w Koszalinie badały ciśnienie krwi, cukier, wagę, BMI, wykonywały skórne testy alergiczne. Przedstawiciele PCK Koszalin uczyli pierwszej pomocy. Dietetyk przeprowadziła zajęcia o zdrowym odżywianiu. Uczniowie poznali sposoby parzenia i rodzaje herbaty, po czym je smakowali. Smakowali również ryby ufundowane przez firmę Espersen.  Ponadto akcja zbiórki krwi spowodowała, że odwiedzili nas uczniowie z II LO, Elektronika i Ekonoma. Odwiedzili nas również uczniowie i ich opiekunowie ze szkół podstawowych, aby zapoznać się z ofertą szkoły, uczestniczyć w warsztatach cukierniczych, fryzjerskich,  a także odebrać nagrody ufundowane przez firmę Kospel za konkurs  „Matematyka łączy zawody”. Całemu wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna i dobry humor, a to za sprawą „Śniadania na trawie: współzawodnictwo międzyklasowe m.in. w koszu piknikowym czy konkurencje sportowe. Zaskoczyła klasa 2 tz porywając do wspólnego tańca w ciekawych układach choreograficznych. Profilaktyka, właściwe odżywianie, sport i oddawanie największego daru – krwi, połączyła pokolenia i społeczność na Morskiej 108. Wszystkim serdecznie dziękujemy za dobre serce i pozytywną energię.

Obchody święta szkoły rozpoczęte!
Nasi goście
Piknik